Hledání

O firmě

Firma JR - Models

byla založena v roce 1990. Hlavní činností byla výroba rádiem řízených leteckých modelů. V zápětí následuje otevření jedné z prvních modelářských prodejen v republice. Produkce modelů začala již od počátku s velkým nasazením. V průběhu následujících let se množství postupně rozrostlo až na téměř 100 typů letadel. Většinu produkce tvořil vývoz do zahraničí. Naše firma několikrát vystavovala na nejznámějším modelářském veletrhu v Norimberku. Nejvíc vstoupila do povědomí několika převratnými novinkami.
Například to byly speciální laminátové sendvičové trupy, které spolu s gondolami, trupem a části křídel tvoří jeden celek. Nejpopulárnějším představitelem tohoto řešení byl model Lighting P38. Vůbec nejznámějším našim modelem byl legendární, světově proslulý DIABLOTIN.
V průběhu následujících let jsme navázali kontakty po celém světě. Zkušenosti z výroby jsme plně využili a rozšířili svoji působnost do oblasti obchodování.
V posledních letech vzhledem ke konkurenci výrobců na dálném východě snižujeme výrobu a  narůstá obchodní činnost. Zástupci naší firmy se pravidelně zůčastňují jednoho z nejprestižnějších veletrhů v čínském Pekingu. S čínskými výrobci úzce spolupracujeme, kvalita zboží se výrazně zlepšuje. 
Získané obchodní kontakty využíváme k velmi široké nabídce modelářského zboží našim zákazníkům. Z dálného východu dovážíme výrobky například od firmy  SDM, GWS, ART-TECH, Walkera, ST Model, Gold Tech Trading a dalších.  Nadstandardní obchodní vztahy vyústily v generální zastoupení rakouské firmy  MODELLBAU  LINDINGER GmbH, která se řadí díky svému širokému sortimentu modelářského zboží k předním evropským prodejcům.
Dále zajišťujeme zboží od  osvědčených firem Robbe, Graupner, NPM,  Pelikán, Astra , Hořejší, Pecka Model,  ZDZ, MVVS, atd.. Ve své obchodní politice prosazujeme odbornou pomoc a osobní přístup k zákazníkovi.
Tradičně pořádáme pro piloty všech kategorií letecko-modelářskou show na letišti v Brně-Medlánkách . Zde si můžete prohlédnout několik snímků z letošní akce.

Naše firma se zapojila i do projektu RENAISSANCE, který je zaměřen na pomoc dětem a mládeži s trvale nepříznivým zdravotním stavem  a na pomoc dlouhodobě nemocným, seniorům a plně či částečně invalidním spoluobčanům.  Konkrétně sponzorujeme magnetoterapeutický lékařský komplet PRIMO B pro Svaz tělesně postižených v Blansku

Extra